Mesekönyvekkel gazdagodott a Bambi óvoda

A Bambi Iskoláskor Előtti Intézményben a járványügyi előírások betartása mellett zajlik a munka. A Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt. támogatásának köszönhetően mesekönyveket sikerült vásárolni, 97 ezer dinár értékben. A könyveket örömmel vették birtokba a kicsik, a játék és szórakoztatás mellett azonban ezeknek a könyveknek a nevelésben és oktatásban is célzott szerepe lesz a jövőben.

Az oktatási intézményhez tartozó tizenhárom épületben összesen 39 csoportban zajlik az óvodai nevelés és oktatás és a könyvekből mindenhova jut majd. Fényszárosi Fekete Tímea, az intézmény igazgatónője elmondta, hogy a beszédkészség fejlesztésén is folyamatosan dolgoznak és a könyvek ebben nagy segítséget nyújtanak majd a jövőben. Magó Apró Virginia, az intézmény gyógypedagógusa-logopédusa elmondta, hogy otthon is ajánlatos lenne lehetőég szerint kiszűrni a háttérzajokat és a gyerekekkel közös meseolvasással fejleszteni a beszédkészséget és gyarapítani a kicsik szókincsét.