ГОДИНЕ УЗЛЕТА за добробит деце предшколског узраста

Од 2018. године у Републици Србији се сукцесивно у свим предшколским установама уводе нове Основе програма предшколског васпитања и образовања „Године узлета“. Предшколска установа за децу „Бамби“ ће применити нови програм од септембра 2022. године.

Нагласак се ставља на заједничку активност деце, родитеља, васпитача, стручне службе и локалне заједнице, што доприноси остваривању добробити деце предшколског узраста. Деца су активни учесници и истраживачи у процесу реализације програма.

Обука за имплементацију нових Основа програма „Године узлета“   је одржана за директорку, васпитаче и за стручну службу (за психолога и дефектолога) установе. Обука је реализована током два викенда (22 -23. 01.2022. и  5- 6. 02. 2022. године) у просторијама нашег централног објекта „Дунавска“, који је уједно одабран и за језгро промене.

Обуке су организоване од стране УНИЦЕФ-а и Министарства просвете, науке и технолошког развоја.

Предавачи обуке су: Снежана Јоцић и Виолета Врцељ .